Impreza w Bydgoszczy p.t. "Nie jesteś sam"

Nasza działalność » Impreza w Bydgoszczy p.t. "Nie jesteś sam"

11 września Stowarzyszenie „Psoriasis” uczestniczyło w imprezie integracyjnej
"Nie jesteś Sam" oraz prezentacji organizacji pozarządowych, w Bydgoszczy.

Na Starym Rynku postawiona była duża scena, na której odbywały się na przemian
występy zespołów cygańskich, zespołów stowarzyszonych z organizacjami i prezentacje wszystkich uczestniczących stowarzyszeń. Stoiska organizacji, a było ich około 40, rozstawiono dookoła placu. Impreza rozpoczęla się o 12.30, a zakończyła o 18.30.
Ostatnim punktem programu był duży koncert zespołu TERNE ROMA.

Organizatorem był Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej przy Urzędzie Miasta w Bydgoszczy z dużo pomocą i udziałem Stowarzyszenia Romów Bydgoskich „Romano Dzipen”.
Cyganie z rodzinami licznie uczestniczyli w imprezie.

Stowarzyszenie „Psoriasis” zajmowało jedno ze stoisk. Dyżury tam pełnili członkowie
z regionu. Przygotowane mieliśmy ulotki o łuszczycy i informujące o stowarzyszeniu, ozdobione było plakatami. Było wiele interesujących rozmów i spotkań przy żywiołowej muzyce, która tworzyła miła atmosferę. Nawet ostra, na szczęście krótka ulewa
nie popsuła imprezy.