Miasteczko

Nasza działalność » Miasteczko

30 czerwca 2007 na terenie skansenu w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie Trybuna Robotnicza organizowała swoje święto. Wśród licznej oferty kulturalnej na terenie imprezy zbudowane zostało także Miasteczko Organizacji Pozarządowych.

Na Stoiskach zaprezentowało się kilka organizacji o różnym profilu działalności, w tym także nasza organizacja. Część z nich chętnie dzieliła się doświadczeniami i uwagami- rudzkie stowarzyszenie pomocy dzieciom podpowiedziało do kogo udać się w Urzędzie Miasta po granty (także w postaci ich materiałów informacyjnych, breloków itp.)

Stoisko było niewielkie i skromne. Materiały promocyjne, z racji braku sponsora, zostały wydrukowane przez członków stowarzyszenia. Byliśmy jedynym stowarzyszeniem o charakterze pro zdrowotnym. Nasz udział w tej imprezie budził różnorakie reakcje społeczeństwa- od zainteresowania po całkowitą ignorancję lub „wyparcie”.

Sporym problemem w trakcie imprezy była pogoda, która płatała figle. Kilkakrotnie musieliśmy składać stoisko, by uchronić je przed deszczem. Z tego też powodu frekwencja na całej imprezie była niewielka.

W tym dniu rozdane zostało ok. siedmiuset ulotek o naszym stowarzyszeniu i kilka wizytówek imiennych Marty Płacheckiej- wiceprezes.

Udało się dotrzeć do świadomości społeczeństwa i chorych na łuszczycę, że istnieje takie stowarzyszenie, jak nasze. Na dzień dzisiejszy nie posiadam danych, jaki jest realny odzew na naszą akcję.

Autor: Martuśka