Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Stowarzyszeń

Nasza działalność » Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Stowarzyszeń

Dnia 3 października odbyło się w Lublinie Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Stowarzyszeń (osób chorych na łuszczycę). Inicjatorem i organizatorem spotkania był Zarząd Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę w Lublinie przy współpracy z dr med. Adamem Borzęckim (klinika Med-Laser w Lublinie) od dawna wspierającym prace lubelskiego stowarzyszenia.

Oprócz przedstawicieli stowarzyszeń:
  1. Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę w Lublinie
  2. Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Łuszczycę z siedzibą
    we Wrocławiu
  3. Wielkopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Wyjdź z Cienia” z siedzibą
  4. Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Fala Nadziei” z siedzibą
    w Gdańsku
  5. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Psoriasis” z siedzibą
    w Bydgoszczy

w spotkaniu wzięli udział także:

1. prof. dr hab. med. Andrzej Kaszuba – Krajowy Konsultant w Dziedzinie Dermatologii i Wenerologii,
  2. prof. dr hab. med. Wiesław Gliński – Członek Krajowego Zespołu Ekspertów
    do spraw Dermatologii oraz
  3. Ottfrid Hillmann – Prezydent EUROPSO (Europejska Federacja Stowarzyszeń Łuszczycowych)

Jako główne cele spotkania postawiono nawiązanie współpracy między stowarzyszeniami

w celu realizacji wspólnych działań dla dobra ogółu chorych na łuszczycę oraz nawiązanie współpracy stowarzyszeń z Krajowym Konsultantem ds. Dermatologii oraz z Krajowym Zespołem Ekspertów ds. Dermatologii w celu wspierania się podczas realizacji zadań ważnych zarówno dla pacjentów jak i lekarzy dermatologów. Spotkanie przebiegło
w atmosferze wzajemnego zrozumienia i chęci współpracy.

Aby udowodnić, że chorzy na łuszczycę w Polsce mówią wspólnym głosem, zawiązano Unię Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę, która będzie firmować działania wspólne wszystkich stowarzyszeń osób chorych na łuszczycę w Polsce.