2006 Psoriasis Day rozplakatowany

Nasza działalność » 2006 Psoriasis Day rozplakatowany

Plakat Psoriasis Day 2006
26 - 29 Październik 2006

Dzięki podjęciu współpracy ze Stowarzyszeniem Chorych na Łuszczycę w Lublinie, włączyliśmy się w akcję informacyjną, polegającą na propagowaniu idei Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę obchodzonego 29 października.
Dzięki uprzejmości SChnŁ w Lublinie otrzymaliśmy plakaty, których hasłem było:

Zaraź się tolerancją, łuszczycą nie możesz.
Pozwolono nam grzecznościowo na uzupełnienie treści plakatów o adres internetowy forum "Psoriasis" oraz nowopowstającego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę "Psoriasis". Cieszymy się, że przy tej okazji udało się nam nawiązać bliższy kontakt z lubelskim Stowarzyszeniem, co jest dla nas - początkującej organizacji - bardzo cenne. Zainteresowanie akcją było ogromne i niestety plakatów po prostu zabrakło! Kilka osób na własny koszt wydrukowało je w mniejszym formacie i również w takiej formie rozwiesiło w swoich przychodniach, szpitalach, na ulicach miast. Wierzymy, że akcja spowoduje społeczne zainteresowanie problemami osób chorych na łuszczycę.

Z inicjatywy osób zaangażowanych w powołanie Stowarzyszenia "Psoriasis", zorganizowano także regionalne spotkania w kliku miastach:
- 28 października w Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze,
- 29 października w Gdańsku.

Spotkania miały charakter integracyjny. Służyły wymianie doświadczeń
i planowaniu przyszłych wspólnych działań, aby skuteczniej pomagać i wspierać osoby zmagające się z chorobą.

Autor: Agpela