Konkursy 2011

Nasza działalność » Konkursy 2011

Podsumowanie i wyniki konkursów:
III edycja Konkursu Literackiego „Moje życie z łuszczycą”
II edycja Konkursu na projekt plakatu promującego Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę

Tradycją Stowarzyszenia stało się coroczne organizowanie konkursów. Są one doskonałą okazją do zaprezentowania swoich talentów artystycznych. Konkursy przypominają egzamin. Wymagają przygotowania, a następnie oryginalnego zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności. Są okazją do sprawdzenia się, ale dają też możliwość podzielenia się swoja wiedzą, doświadczeniem, przeżyciami i przemyśleniami.

W tym roku ogłosiliśmy dwa konkursy o zasięgu ogólnopolskim. Wzięło w nich udział dwanaścioro autorów. Nadesłano 11 prac na „Konkurs Literacki” i 3 prace na „Konkurs na Plakat” (każda z prac w kilku wariantach). Autorzy poruszyli istotne problemy dotyczące nietolerancji, odrzucenia społecznego, braku samoakceptacji, codziennej walki z chorobą, swoich małych-wielkich zwycięstw w tej walce oraz wpływu środków masowego przekazu na samopoczucie chorych, na ich postrzeganie. Niezmiernie trudnym zadaniem jury było wytypowanie laureatów. Przede wszystkim dlatego, że wszystkie prace konkursowe reprezentowały wysoki poziom artystyczny, a jednocześnie były bardzo różnorodne pod względem formy.

Informujemy, że w konkursie literackim przyznano 3 nagrody.
Laureatami zostali:
  1. Alicja Kempny (Marika). - Łuszczyca
  2. Agnieszka Przedpełska (agpela) - Jak reklama Adze tak Aga reklamie
  3. Iwona Jendrzejczak - Wspaniały
W konkursie na plakat nagrody uzyskują:
  1. Agnieszka Przedpełska
  2. Jacek Krawczyk
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłanie prac i zapraszamy do udziału
w kolejnych konkursach. Laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przesłane pocztą.

Składamy również gorące podziękowania fundatorom nagród, którymi są:
Firma Bioarp i Firma ZIAJA.
Zarząd Stowarzyszenia