Edukacja & Integracja I

Nasza działalność » Edukacja & Integracja I

W dniu 26 października 2013 roku, z okazji Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę, odbyła się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańsk, konferencja pod hasłem Edukacja & Integracja, zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”. Konferencja objęta była honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

W konferencji wzięło udział około 110 osób z całej Polski. Wśród zebranych była Pani Elżbieta Kilan – Przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Pacjenta, przedstawiciele ZUS i NFZ w Gdańsku, władze Stowarzyszenia oraz chorzy i ich rodziny z całego kraju.

W trakcie konferencji 11 prelegentów poruszyło następujące tematy:
  • „Genetyczna diagnostyka łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów” – Magdalena Ratajczak – Euroimmun – Wrocław
  • „Jak odżywiać się przy łuszczycy” – Agnieszka Kolan, dietetyk – Gdańsk
  • „Orzecznictwo ZUS” – Wojciech Korejwo – Główny Lekarz Orzecznik ZUS Gdańsk
  • „Świadczenia krótkoterminowe z ZUS” – Wiesława Maurin – Naczelnik Wydz. Zasiłków ZUS Gdańsk
  • „Świadczenia długoterminowe z ZUS” – Beata Misztal – specjalista ZUS Gdańsk
  • „Pakt w Łuszczycy” – Renata Pielaszek, psycholog – Warszawa
  • „Sanatorium – jak, gdzie, kiedy” – Alina Ptak – kierownik Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego NFZ Gdańsk
  • „Medycyna ekologiczna” – Rafał Hudy – Stowarzyszenie Polska Akademia Medycyny Ekologicznej – Kraków
  • „Termoterapia i magnetostymulacja w leczeniu łuszczycy” – Mariusz Piotrowicz – Biosynchron Polska – Tarnowskie Góry
  • „Derma Frendlly – w trosce o skórę” – Iwona Woźniak, krajowy koordynator programu – Warszawa
  • „Pielęgnacja ciała u osób chorych na łuszczycę” – Ewa Żabińska-Lubowiecka, kosmetolog – Katowice
Wszystkim gościom i uczestnikom konferencji dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę ”Psoriasis” składa podziękowania wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia – przez pomoc organizacyjną, wsparcie finansowe, zorganizowanie akcji promocyjnej, przygotowanie wystroju sali, dostarczenie próbek dermokosmetyków lub udział swoich przedstawicieli w roli referentów.

W szczególności dziękujemy firmom :
  • AbbVie Polska – Warszawa
  • Euroimmun – Wrocław
  • Leo Pharma – Warszawa
  • Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris – Piaseczno
  • Biosynchron Polska – Tarnowskie Góry
  • Farmina Pl – Kraków
  • Malinowe Hotele sp. z o.o. Kraków - Baseny Mineralne Solec Zdrój
  • Instytut Dermokosmetyczny BIOGENED – Łódź
  • EuropeKraft sp. z o.o. – Warszawa
  • NEFRET – Warszawa
  • Florapol Produkcja Kosmetyków – Warszawa
  • Annabelle Minerals – Bielsko-Biała
  • Sulphur – Busko-Zdrój
  • Farmona – Kraków
  • Apis – Bydgoszcz
  • Portal abcZdrowie.pl
Bardziej szczegółowe sprawozdanie z konferencji zostanie zamieszczone w grudniowym numerze InfoPsoriasis.

Małgorzata Kułakowska
  • 2013_gda_01.jpg

z Konferencji Edukacja & Integracja Gdańsk 2013
    zdjęcia wykonała firma Usługi Fotograficzne Janusz Drozdowski, Ewa Żabińska - Lubowiecka