16 września 2009

Wiadomości » 16 września 2009

Nie jesteś SAM - jesteśmy z TOBĄ
"Nie jesteś sam - jesteśmy z Tobą"
festyn na bydgoskim Starym Rynku.

Podobnie jak w latach ubiegłych, dnia 11 września 2009
w Bydgoszczy na Starym Rynku odbyła się impreza integracyjna „Nie jesteś sam – Jesteśmy z Tobą”.
W imprezie udział wzięły fundacje, stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 50 organizacji.

Nasze Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis” po raz kolejny mogło zaprezentować swoje cele i osiągnięcia. Informacje o stowarzyszeniu odczytane zostały przez organizatorów imprezy za sceny głównej dla licznie zgromadzonej publiczności.
Przy stoisku nr 14 nasze stowarzyszenie reprezentowały: Ela, Mirela, Ada i Ania. Dla zainteresowanych naszą działalnością, metodami leczenia
i wszelkimi innymi poradami przygotowaliśmy ulotki, psoriadniki, wizytówki oraz słodkości. Trafiali do nas chorzy na łuszczycę, ale również osoby, których bliscy borykają się
z problemami jakie niesie ta choroba. Często w rozmowach z nami podkreślano znaczenie tej imprezy, zwracając uwagę na odrzucenie społeczne osób chorych, ich samotność.

Integracji i działalności informacyjnej towarzyszyły występy zespołów muzycznych, darmowe badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, wystawy prac, pokazy, tańce i gry.

Fotorelacja z imprezy