21 lutego 2013

Wiadomości » 21 lutego 2013

18 lutego 2013 roku w Popularnym magazynie telewizyjnym TeleTydzień ukazał się artykuł Pani Marty Lewandowskiej pt. ”Czego nie pożyczać ?” Brak wiedzy i ignorancja Pani redaktor spowodowała, że w tym artykule ukazała się nieprawda !! Pani Marta Lewandowska podała jako przykład choroby zakaźnej łuszczycę, co oczywiście jest bzdurą. Po sygnale od czytelniczki, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "PSORIASIS" wysłało dzisiaj pismo do Redaktor Naczelnej tego tygodnika. Treść tego pisma prezentujemy poniżej:

Pani Katarzyna Madey
Redaktor Naczelny
TeleTydzień
ul. Motorowa 1
04-035 Warszawa

18 lutego 2013 roku w Państwa Popularnym magazynie telewizyjnym TeleTydzień ukazał się artykuł Pani Marty Lewandowskiej pt. ”Czego nie pożyczać ?” Brak wiedzy i ignorancja Pani redaktor spowodowała, że w tym artykule ukazała się nieprawda !! Pani Marta Lewandowska podała jako przykład choroby zakaźnej łuszczycę, co jest bzdurą. Takie wypowiedzi są nieodpowiedzialne i czynią wielką krzywdę osobom chorym, odstręczając od nich ludzi, którzy wierzą słowom przedstawicieli mediów .

ŁUSZCZYCA to NIEZAKAŹNA ogólnoustrojowa choroba przewlekła. Objawy jej widoczne są na skórze. Dokucza choremu nie stwarzając zagrożenia epidemią. W Polsce choruje na nią blisko 1 000 000 osób. Nieodpowiedzialne wypowiedzi czynią wielką krzywdę osobom chorym, odstręczając od nich ludzi, którzy wierzą informacjom przekazywanym w mediach. Poprzez dezinformację społeczeństwa osoby chore na łuszczycę ,skrzywdzone już przez naznaczenie chorobą przewlekła, nieuleczalną, często szpecącą, ale niezakaźną spotykają się z wieloma nieprzyjemnymi i utrudniającymi im życie sytuacjami. Szczególnie dotyka to ludzi młodych, pragnących normalnie układać sobie przyszłość. Niedopuszczalne więc jest, aby niewiedza i niekompetencja Pani Marty Lewandowskiej uderzała w godność blisko miliona Polaków.

W ramach rekompensaty za wyrządzone przez Panią redaktor szkody, oczekujemy zadośćuczynienia w postaci kompetentnego, uzgodnionego z lekarzem dermatologiem artykułu o łuszczycy wielkości artykułu Pani Marty Lewandowskiej „Czego nie pożyczać?” w najbliższym możliwym wydaniu TeleTygodnia.

Małgorzata Kułakowska
wiceprezes Stowarzyszenia