19 lutego 2013

Wiadomości » 19 lutego 2013

Swiatowy Dzień Chorego 2013
Już po raz siódmy z okazji Światowego Dnia Chorego w dniach 11 - 12 lutego 2013 w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Liderów Organizacji Pacjentów.

W organizowanym przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zakon Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie spotkaniu uczestniczyła między innymi Małgorzata Kułakowska przedstawicielka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „PSORIASIS”.

Od kilku lat tradycją spotkań jest, że pierwszego dnia z uczestnikami konferencji spotkał się z Minister Zdrowia –Bartosz Arłukowicz. Obecna była także Pani Agnieszka Pachciarz Prezes NFZ oraz inni zaproszeni decydenci. Gospodarzem spotkania był ksiądz Arkadiusz Nowak, a debatę prowadził Kamil Durczok. Tegoroczna debata dotyczyła w szczególności schorzeń onkologicznych.

Wieczorem w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Św.Kamila - patrona chorych i pracowników służby zdrowia. Nagroda ta została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Ojców Kamilianów - Zakonu Posługujących Chorym oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Galę poprowadziła Pani Anna Popek oraz Pan Grzegorz Niśtal, a uroczystość uświetnił koncert Królewskiej Orkiestry Symfonicznej i jej solistów.

Podczas drugiego dnia, uczestnicy konferencji mieli okazje wysłuchać tematycznych wykładów.

Małgorzata Kulakowska