21 marca 2010

Wiadomości » 21 marca 2010

Powtarzają się wypowiedzi medialne służb Państwowej Inspekcji Sanitarnej stawiającej jako przykład chorób zakaźnych łuszczycę. Jest to szczególnie krzywdzące dla chorych, ponieważ ludzie nieznający choroby wierzą wypowiedziom instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sanitarne w kraju. Chorzy i tak są pokrzywdzeni wskutek dotykającego ich odtrącenia społecznego wskutek nieświadomości ludzi, że:

Łuszczyca – to NIEZAKAŹNA, przewlekła choroba ogólnoustrojowa, której objawy występują na skórze i są często widoczne i szpecące.

Po ostatniej wypowiedzi rzecznika ze Szczecina – 23 lutego 2010r. do stowarzyszenia przeszedł mail z przeprosinami. Ale nic nie wiadomo o wyemitowaniu informacji prostującej. Zresztą jest oczywiste, że małe są szanse, aby takie wyjaśnienie usłyszeli Ci sami ludzie, którzy zostali błędnie poinformowani. W związku z tym Stowarzyszenie wystosowało pismo do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do wiadomości innych instytucji o treści przedstawionej poniżej w pliku.

autor: EK

pismo do Głównego Inspektora Sanitarnego