21 listopad 2014

Wiadomości » 21 listopad 2014

Nasze Stowarzyszenie bardzo często otrzymuje sygnały o utrudnionym dostępie chorych na łuszczycę do basenów. Czasami te utrudnienia wynikają z naszych, psychologicznych ograniczeń, czasem interweniują inni uczestnicy, a czasem pracownicy basenów.

W żadnym z tych przypadków nie czujemy się komfortowo i żaden z tych przypadków nie pomaga nam w podjęciu decyzji o skorzystaniu z dobrodziejstw kąpieli wodnych w publicznych placówkach.

Wszyscy wiemy, że sytuacja nie ulegnie zmianie tak długo, jak długo znaczna część społeczeństwa będzie uznawała łuszczycę za chorobę zakaźną.

W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć akcję „Basen” Rozesłaliśmy do blisko 100 publicznych basenów w województwie kujawsko pomorskim, lubelskim i podlaskim plakaty z prośbą o rozwieszenie ich w widocznych miejscach. Załączyliśmy też opinię Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącą niezakaźności łuszczycy. Równocześnie powiadomiliśmy o akcji lokalną prasę.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam tą akcję rozszerzyć na cały kraj

Małgorzata Kułakowska